Избор на косачка, изработка на поставка за инструменти
Ако вече сте решили, че искате вашата морава да изглежда като английска ливада, време е да изберете правилната косачка? Има ли точен отговор на въпроса <Коя косачка е най-добрата?>. За да направите своя информиран избор трябва да вземете предвид няколко критерия. Останете с нас и ще разберете кои са те.
А ако не ви стига рафта и за новите електрическите инструменти в работилницата и ги редите вече един върху друг – направете си поставка за инструментите, батерии и зареждащи устройства – 3 в 1.
Достигането на съвършенството на английската ливада изисква много труд и грижи.
Качественото и равномерно засяване на семената е основна предпоставка за добър резултат. Но косенето е най-важната операция за получаване на гъст килим и солидно тревно покритие.
При лошо окосена трева се създават предпоставки за развитието на плевели, тревата се уврежда, пожълтява, деформира и губи естетическата си стойност.
Най-верният ни помощник в борбата за добре изглеждащата морава е косачката за трева. Това е машина, която използва едно или повече въртящи се остриета за изрязване на тревата до равномерна височина.
Косачките, грубо казано, могат да бъдат разделени на два типа според начина косене.
Ротационните косачки имат едно метално острие, което се върти хоризонтално около една вертикална ос, обикновено по посока на часовниковата стрелка.
Те са подходящи при косене на по-дълга и груба трева. Ротационната косачка може да се захранва от електрическа мрежа, акумулаторна батерия или бензинов двигател.
Цилиндричната или барабанна косачка има неподвижно хоризонтално режещо острие, което е разположено на желаната височина на рязане. Над него има бързо въртящ се цилиндър от остриета, които притискат тревата покрай режещата лента. Те могат да бъдат електрически, бензинови и ръчни.
Цилиндричните косачки са най-подходящи за равни тревни площи, които искате да поддържате къси и винаги в перфектно състояние.
Напоследък популярност придобиха и косачките тип тример.
Никога досега не е имало толкова голям избор от косачки, които можете да закупите. Всяка от тях има различни функции и приложения. С такъв голям избор е разумно добре да се информирате преди да решите коя машина е най-подходяща за вас и вашата градина, тъй като не всички косачки са еднакви, особено в по-ниския ценови диапазон.
Ще разгледам в интернет магазина на Ташев Галвинг какви косачки има.
Напоследък станаха популярни ръчни коси тип тример. Има както бензинови така и електрически. Електрическите могат да бъдат захранвани с кабел или с батерия за повече свобода при движението.
Колесните косачки също са представени и в трите сегмента – бензинови, електрически с кабел и с акумулаторна батерия.
Трябва да прецените коя косачка ще бъде най-подходяща за вашата морава. Преди да купите е добре да ги разгледате на живо и да прецените, така че отиваме в магазина.
Закупуването на косачка за трева не е никак лесно. Има много какво да помислите, за да сте сигурни, че сте избрали подходящата машина за вашата морава.
Аз сега първо ще отида на щанда с градинска техника.
Аз напазарувах.
Нека сега се върнем в работилницата. Стенли ще ви помогне в избора на косачка, като ви разкаже за 7-те най-често допускани грешки. За да не ги допускате и вие.
Оборудването на домашната работилница е постоянен и непрекъснат процес.
Днес ще си купиш някоя отвертка, утре нов винтоверт и някоя приставка за инструмент. Всеки един инструмент трябва да ти е под ръка. И тъй като повечето инструменти вече са акумулаторни ми се иска да направя една стойка, където да подредя всички акумулаторни инструменти, батерии за тях и зареждащи устройства.
Основата на всяка работилница е тезгях или работна маса с удобен работен плот и достатъчното място за съхранение на инструменти.
Явно на Стенли му вече му стват много инструментите и му липсва място, където да ги подреди.
Първо ще направя проект на Скечъп.
Сега ще изпратя проекта на Стенли, за да си го гледа докато работи.
Готови сме с проекта, да видим какво ще ни трябва, за да го изработим.
Ще го направим от шперплат – 18 и 8 мм. За разкрояването ще ни трябва циркуляр.
Ще ни трябва и орбитален шлайф, за да изгладим детайлите.
За шлицовете ще ни трябват боркорони и разбира се прободен трион.
Ще погледна в сайта на Ташев Галвинг да видя какви боркорони има.
Боркороните са често използвана приставка за пробиване на големи отвори.
Разбира се има за метал, за пласмаса...но на нас ни трябва за дърво. Има с различни размери.
Ще погледна и за шкурки за орбиталния шлайф. Те са изрязани по размер и с отвори, които съответстват на отворите на плочата на машината.
Върти ми се една идея, да купя и един нов винтоверт – акумулаторен разбира се и безчетков.
Така че аз отивам в магазина.
Ще отида първо при Станислав, за да ми покаже най-новия безчетков акумулаторен винтоверт на Хикоки.