Жираф за шлайфане
На тази мостра имаме имаме шпакловани фуги и рапидки, но както ви казах по-рано. По-важно е, не как ще шпакловаш, а как ще го изшкуриш. И на най-добрите картонаджии им призлява като дойде този момент. Шкурки, прахоляци, търкане… Аз обаче съм хитър и съм се подготвил с жираф на Bosch. Не, не жираф…..,а жираф.
Що ли му викат жираф, на мен повече ми харесва лонгур - дълго нещо, с което достигаш навсякъде.
Жирафът е много полезен инструмент. Отпред има чупеща глава, на която се монтира шкурка с велкро. Жирафът се свързва с прахосмукачка, най-добре с автоматично изтупване. Ще я чуете как сама прави “Туп-туп туп-туп” от време на време. Благорение вакуума от прахосмукачката, главата се залепя към повърхността, която шлайфаме. Дори и на тавана. А от нас остава само да движим без натиск. Главата следва равнината на стената, шлайфа шпакловката и изсмуква праха.
Използвайте подходящи обороти на шлайфащата глава и подходящ въздушен поток или иначе казано, колко силно да смуче. Тези неща зависят от това къде работите, колко бързо движите инструмента и от материала, който шлайфате.
А когато не си пораснал и не стигаш до тавана си удължаваш дръжката и работиш като голЯмите. Ако изшлайфам добре навана, тате ще ми купи дълги гащи.
Е приятели, показах ви как да разчертаете, да монтирате и да шлайфате предстенната обшивка. Няма нищо сложно при работата с гипсокартон, ако спазвате правилата и използвате подходящите инструменти. Сега вече няма да ви будят в 7 сутринта, защото Стойчо не иска да си обуе чорапите, а Иванчу си играе с храната.
Гледайте ни и онлайн на dzk.bg. Пожелавам ви приятна работа. Довиждане.